Kosárlabda

A Szerencs VSE férfi kosárlabdacsapata a Tiszaújvárosi Phoenix KK- val játszotta soron következő mérkőzését április 23-án a Hunyadi Sportcsarnokban.

A szerencsiek jól kezdték a mérkőzést ennek köszönhetően a harmadik negyedben 17 pontos előnyre tettek szert. Ekkor azonban elfogyott a játékosok lendülete, aminek következtében a tiszaújvárosi gárda ledolgozta hátrányát, sőt a mérkőzés vége előtt 5 perccel már 7 ponttal vezetett a vendégcsapat.

A több rutinos játékost is felvonultató szerencsi együttes higgadtságának köszönhetően sikerült egy pontos előnyt kiharcolni a vendégekkel szemben, akik a hátralévő időben nem tudták ledolgozni a hátrányt. Végeredmény: Szerencs VSE-Tiszaújvárosi Phoenix KK 101-100. Ha a szerencsiek a következő két meccsüket is megnyerik, akkor az aranyéremért játszhatnak a május 12-én, Tiszaújvárosban megrendezésre kerülő megyei döntőn – adott tájékoztatást Endrész Tamás, a csapat edzője.