Labdarúgás

A Szerencs VSE csapata megnyerte a 2014/2015-ös Borsod-Abaúj-Zemplén megyei másodosztályú labdarúgó bajnokságot, amit 2015. június 7-én, az Abaújszántó elleni 4-2 arányú győzelem után ünnepelhetett a szerencsi együttes.

Szerencs VSE: Kristóf Péter, Tóth Alex, Kramcsák Dávid, Szegedi Zsolt, Szívós Márk, Lengyel László, Gombos Ádám, Ladinszki Levente, Szentirmai Gergely, Buri Dávid, Sohajda Tibor, Nagy László, Szűcs Máté, Budai János, Kiss Máté, Erdei Zoltán, Erdélyi Gábor, Koroknai Dániel. Vezetőedző: Tóth István, kapusedző: Lukács Bertalan.A tabella élén álló Szerencs VSE számára csak a győzelem volt elfogadható eredmény a június 7-én Abaújszántó ellen lejátszott találkozón, mivel a bajnokság utolsó fordulója előtt Szerencs 64 ponttal vezette a tabellát a 62 pontos Tokaj előtt; Abaújszántó pedig a biztos bronzérem reményében várhatta a végjátékot.A Tatay Zoltán Ifjúsági Sporttelepen soha nem látott számú szurkolótábor várta a hazai együttest és szép számmal érkeztek az abaúji városból is futballkedvelők. Ezzel együtt a csapat győzni akarása is hozzájárult a kiváló vasárnap délutáni hangulathoz, amit majdnem sikerült elrontania a vendégcsapatnak, amikor a mérkőzés ötödik percében Szaniszló Máté góljával megszerezték a vezetést. A szerencsi lelkesedés mutatta, hogy van remény a sikeres folytatásra: a hangos szurkolók örömére a 20. percben Szívós Márk egyenlített, majd öt perccel később Gombos Ádám fejes góljának köszönhetően átvettük a vezetést. Ezt követően megállíthatatlan volt a házigazda gárda. A félidő előtti pillanatokban Gombos Ádám emelte át a kapus felett a labdát és ezzel az újabb találattal 3-1-es állásnál vonultak szünetre a csapatok.A második játékrészben inkább Abaújszántó dominált: kezdeményezőbbek voltak, látszott, hogy nem adják könnyen magukat, olyannyira, hogy a 61. percben Galyas János szerezte a vendégek második találatát (3-2). Sokan a rekkenő hőséggel indokolták, hogy együttesünk mintha “ráült” volna az eredményre, de a második vendéggól kicsit felrázta a hazai kispadot is: Tóth István néhány cserével igyekezett frissíteni az összeállításon. Az elgondolás sikeresnek bizonyult, hiszen a Szívós Márk helyett csereként beálló Nagy László a 83. percben beállította a mérkőzés végeredményét: Szerencs - Abaújszántó: 4-2.Szerencs Város Sportegyesületének labdarúgócsapata 67 ponttal nyerte meg a bajnokságot. A 2014/2015-ös Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei labdarúgó-bajnokság kelet csoportjának második helyén 65 ponttal Tokaj végzett, megelőzve az 57 pontos Abaújszántót.Gratulálunk a csapatnak! Hajrá Szerencs!