Birkózás

A Diák I-es korosztály országos szabadfogású birkózó bajnokság első kvalifikációs versenyét rendezték meg 2015. március 21-én Budapesten.

A Szerencs VSE színeit Molnár Olivér (46 kg) és Nagy Kristóf (35 kg) képviselte a rekordnak számító 232 főt felvonultató versenyen.

Molnár Olivér 23 fős mezőnyben indult, az első meccsét tus győzelemmel nyerte, így a legjobb 16 között folytathatta a versenyt, ahol a dorogiak birkózójával szemben kényszerült a vigasz ágra. Itt sajnos pontozásos vereséget szenvedett, de biztosította a helyét a tizenhat között.

Nagy Kristófék magabiztos versenyzéssel jutott a 16-os táblára. A nyolcad döntőbe technikai tussal került be, itt azonban pontozásos vereséget szenvedett, így került a vigasz ágra, ahol újabb technikai tus után a bronz mérkőzés előtt kikapott. Az elért hetedik helyével biztosította a továbbjutás esélyét, hiszen a három rangsor verseny után az juthat majd be az országos fináléba, aki súlycsoportjában a legjobb 16 között lesz.