Aktuális

Támogatni kívánja Szerencs Város Önkormányzata a településen letelepedni kívánó fiatal családokat és egy helyi rendelet megalkotásával mentesülhetnek az itt működő vállalkozások a korábban kiszabott, indokolatlanul magas hulladékszállítási díj megfizetése alól. Többek között erről is tárgyalt március 24-i ülésén a képviselő-testület.

A Szerencsi Hivatásos Tűzoltóparancsnokság 2015-ös beszámolóját is meghallgatták a képviselők. Nácsa Bálint örömmel tájékoztatott arról, hogy Koncz Ferenc polgármester közbenjárására városunkban marad a magasból mentő gépkocsi, amit egy központi átszervezés miatt korábban más feladatra kívántak átirányítani. A parancsnok kiemelte, hogy az elmúlt év elején 62 fős állománnyal rendelkeztek, jelenleg 59-en vannak, de nem létszámleépítés, csupán szervezeten belüli átcsoportosítások történtek. Köszönetet mondott az önkormányzatnak azért, hogy az elmúlt évben a Szerencsi Városgazda Nonprofit Kft. közreműködésével sikerült megszüntetni a tűzoltóság udvarán lévő kátyúkat. Emellett az idén 30 éves főépület felújításához, valamint a csokoládéfesztivál idején megrendezésre kerülő hagyományőrző tűzoltóverseny megrendezéséhez kért támogatást. A felettes szerv részéről Dócs Róbert, a Miskolci Katasztrófavédelmi Kirendeltség vezetője hangsúlyozta, hogy a szerencsi parancsnokság kiváló eredményeihez komoly tűzoltómunkára volt szükség az elmúlt időszakban is. Az épület-felújítással kapcsolatban megjegyezte: a megyei igazgatóság is keresi a megoldást. Koncz Ferenc polgármester szerint, ha elkerült volna Szerencsről a magasból mentő jármű, ez esetben nyolc főnek megszűnt volna az álláshelye a parancsnokságon. Hozzátette, hogy az épület tulajdonjoga az állam kezében van, így az önkormányzat nem tud pályázni a rekonstrukcióra, de megvizsgálják a lehetőségeket és támogatni kívánják az idei hagyományőrző tűzoltóversenyt is. A képviselők elfogadták az előterjesztést, melyben köszönetet mondtak a Szerencsi Hivatásos Tűzoltóparancsnokság állományának munkájáért.A 2001-ben létrehozott, 23,9 hektáron működő Szerencsi Ipari Park Kft. jelenlegi helyzetéről Dorgai László számolt be a képviselő-testületnek. Az ügyvezető kiemelte, hogy a társaság célja, hogy több év alatt stabillá tett pozitív mérleget tovább erősítsék a jövőben. Arra kérte a képviselőket, hogy a még eladó önkormányzati telkek értékesítését rugalmasan kezeljék annak érdekében, hogy jó eséllyel, újabb vállalkozások települjenek a jövőben a Szerencsi Ipari Parkba. Dr. Egeli Zsolt alpolgármester elmondta, hogy a város mintegy 3% tulajdonrésszel rendelkezik a kft-ben és arra volt kíváncsi a többségi birtokosnak milyen tervei vannak a jövőben? Dr. Takács István megjegyezte: tisztában van az ipari park vállalkozásainak nehézségeivel, különösen annak tükrében, hogy az állami adóterheknél is magasabbak a helyi járulékok, amin jelenleg nem tudnak változtatni. Koncz Ferenc polgármester beszélt arról: további gond, hogy a korábban megépített átkelési szakaszon – tervezési hiba miatt – nem épült gyalogos és kerékpáros út a keleti iparterületre. Ezt a kérdést kezelendő az önkormányzat pályázatot nyújtott be egy odavezető kerékpárút és híd építésére. Elmondta továbbá, hogy a szalmatüzelésű erőművet építeni kívánó cég – mint az Ipari Park Kft. többségi tulajdonosa – egy cukorszirup gyártó üzemet kíván létesíteni, amelyhez igénybe veszik a polgármester közbenjárását is. Amennyiben ez megvalósul, több embernek biztosíthat munkát, mint amennyinek az a bizonyos erőmű adott volna.Összhangban a jelenleg érvényben lévő családi otthonteremtési kedvezménnyel (CSOK), a város népességének növelése érdekében új rendeletet alkotott a testület. Szabó Lászlóné, a Szerencsi Polgármesteri Hivatal városfejlesztési osztályvezetője ismertette, hogy az önkormányzati építési telkekre első sorban azok a gyermekes családok pályázhatnak, akik tartósan vállalják a letelepedést Szerencsen. Feltétel többek között, hogy az igénylők minimum két gyermeket vállaljanak, legalább középfokú végzettséggel, állandó munkahellyel rendelkezzenek, házasságban, vagy igazolt élettársi kapcsolatban éljenek. Szabó Lászlóné a rendelkezésre álló építési telkek között sorolta fel a Laktanya utcában lévő négy, a Bocskai úti 12 területet, valamint egy Ondon található ingatlant. Dr. Egeli Zsolt hozzátette, hogy első sorban a szerencsi szakképzett lakosság számát kívánják növelni ezzel a rendelettel, azt szeretnék, ha egyre több fiatal telepedne le a városban. Koncz Ferenc egyetértett az elhangzottakkal és elmondta: keresik annak a módját, hogy minél több olyan ingatlant találjanak Szerencsen, melyekre ilyen kedvezményeket tudnak biztosítani és fiatalokat ösztönözni arra, hogy építkezzenek a városban.Ugyancsak március 24-én fogadta el a képviselő-testület azt a rendeletét, ami megoldja a vállalkozásokat és társasházakat érintő, indokolatlanul magas hulladékszállítási díj kérdését. A dokumentum fontos eleme, hogy kezeli azt a korábban felmerült problémát, miszerint a közszolgáltató a hulladékszállítási díj megfizetésére kötelezte azokat a gazdálkodó szervezeteket, melyek székhelye lakóingatlanra van bejelentve. Amennyiben kérelmet nyújtanak be a jegyzőhöz, az érintetteknek nem kell a továbbiakban duplán fizetni a szemétszállításért. Dr. Takács István a pénzügyi bizottság nevében azt javasolta, az Eperjes út 7. szám alatti iroda pontos ügyfélszolgálati időpontjait határozza meg a szolgáltató és erről tájékoztassa az embereket. Dr. Egeli Zsolt jegyezte meg: a rendelet következménye, hogy Szerencsen egy vállalkozónak, vagy társasháznak sem kell a jövőben megfizetnie a 33 ezer forintos hulladékszállítási díjat olyan szolgáltatatásért, amit nem vett igénybe. Ehhez azonban arra van szükség, hogy a gazdálkodó szervezetektől mielőbb kérelem érkezzen Szerencs város jegyzőjéhez, aki kiadja a szükséges igazolást. Nyiri Tibor alpolgármester szerint továbbra is probléma, hogy a szelektív hulladékgyűjtéssel kapcsolatban nem kapnak megfelelő tájékoztatást az emberek.A gazdaságosabb működés érdekében a Rákóczi út 63. szám alatt található időskorúak gondozó háza intézményt a Szerencsi Idősek Otthonába helyezik át. Dr. Sipos Attila mondta el, hogy továbbra is tíz férőhellyel, változatlan színvonalon biztosítják az átmeneti ellátást. A gondozási központ igazgatója szerint ez mintegy 10 millió forintos megtakarítást eredményezhet a város költségvetésében. Kontra László, a Szerencsi Idősek Otthona vezetője hozzátette: az intézmény “B” épületének tetőterében biztosítanak elhelyezést az új intézmény-egységnek, az öt dolgozót tovább alkalmazzák.A tanácskozás végén Koncz Ferenc polgármester a képviselői alap ráeső részéből egy havi összeget az idei tűzoltóbál megrendezésére, Nyiri Tibor fél havit a Gyárkerti Óvodáért Alapítványnak, a másik felét a Gyermekkert Alapítvány számlájára kíván átutaltatni. Dr. Egeli Zsolt alpolgármester a január, február és márciusi alapból 70 ezer forintot közcélú reklámra ajánlott fel. Utóbbi egyike már látható a cukorgyári kapu előtt, amely az idén 93 éves szerencsi csokoládégyártásra hívja fel a figyelmet, s ugyanebben a témakörben készül egy újabb molinó is. Továbbá 30 ezer forintot a Szerencs és Térsége Tűzvédelméért Alapítványnak, a Szerencsi Rászorultakért Alapítvány részére pedig 50 ezer forintot kíván felajánlani. Dr. Sütő Szilveszter egy havi összeget a Szerencsi Római Katolikus Egyházközségnek, egy havit a Szerencsi Rászorultakért Alapítványnak és szintén egy havit a Szerencsi Gyárkerti Óvodáért Alapítvány javára kíván átutaltatni. Visi Ferenc egy-egy havi összeget a három szerencsi nyugdíjasklubnak ajánlott fel. 

A weboldalunkon cookie-kat használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk.