Aktuális

Az oktatási rendszer jelenlegi helyzete, a sztrájkjog ellehetetlenítése és az aránytalan retorziók miatt a Bocskai István Katolikus Gimnázium és Technikum 37 pedagógusa és az ügy támogatói október 5-én szimpátia tüntetést tartottak.

A felolvasott közleményt változtatás nélkül közöljük.

„Mi, a Bocskai István Katolikus Gimnázium és Technikum 37 pedagógusa szolidaritást vállalunk azon kollégáinkkal, akik sztrájkkal tiltakoznak az oktatási rendszer jelenlegi helyzete miatt és a sztrájkjog ellehetetlenítése ellen. Továbbá támogatásunkról biztosítjuk azokat a pedagógusokat, akiket aránytalan retorziókkal fenyegettek meg vagy mentettek fel közalkalmazotti jogviszonyukból. Ma a pedagógusok világnapján az elmúlt események tükrében különösen fontos az összefogás. Azért állunk itt, mert hisszük, hogy »Egy tanárnak minden körülmények között morális példát kell adnia. Nem cselekedhet másként.« Hálásan köszönjük diákjainknak, volt diákjainknak és a kedves szülőknek, hogy mellettünk állnak és támogatnak bennünket, hogy hangosabb legyen a hangunk!”

(A tüntetést a helyi gimnázium előtt tartották. Fotó: Nagy István/Szerencsi Hírek)

A weboldalunkon cookie-kat használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk.