Egyéb sportok

SKDUN Gichin Funakoshi Shotokan Világbajnokságot rendeztek 2015. október 9–11-e között Szerbiában, ahol 35 ország, közel 1200 versenyzője között Szerencs Város Sportegyesületének karate szakosztálya is képviseltette magát. 

Városunk fiataljai két ezüst- és két bronzéremmel, és több értékes helyezéssel tértek haza a világversenyről.

A szeptember 26-án Szerencsen megrendezett II. SKS-SKDUN Karate Kupán készültek városunk ifjú sportolói a szerbiai világbajnokságra. Varga Csaba 4. danos mester tanítványai Kínától Indián át Nagy-Britanniáig 35 ország karatékái között bizonyították tudásukat. 

A Szerencs VSE keretében működő shotokan szakosztály sportolói közül Tóth Zsófia és Visóczki Luca ezüstérmes helyen végzett, Mihalik Csaba egy harmadik helyet tudhat magáénak. Visóczki Panna és Szenderák Dominik negyedik helyen zárta a viadalt.

Csapat kumite versenyszámban Mihalik Csaba szerzett bronzérmet, csapat katában a Monyók Helga, Visóczki Panna, Visóczki Luca hármas ugyancsak egy negyedik helyezéssel térhetett haza. A szerencsi csapat többi tagja – Fekete Zsófia, Gál Réka, Harsányi Mihály, Kaló Flóra, Muróczki Csenge és Pap László – is további értékes helyezésekkel öregbítették a helyi klub hírnevét.

A weboldalunkon cookie-kat használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk.