Labdarúgás

Szerencsi győzelem, nyolc sárga lap, egy kiállítás. Röviden így is összefoglalhatnánk együttesünk Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei első osztályú labdarúgó-bajnokság, kilencedik fordulójában lejátszott mérkőzését.

Szerencs Város Sportegyesületének labdarúgócsapata Encs együttesét fogadta 2015. október 10-én a Tatay Zoltán Ifjúsági Sporttelepen. Csapatunk remek tempóban kezdte a mérkőzést, Gombos Ádám egy előreívelt labdának köszönhetően már a második percben meglepte a vendégek kapusát (1-0). A hazaiak uralták a pályát, ám ennek ellenére a vendégek többször jutottak el a szerencsi kapuig, amit Kristóf Péter védett magabiztosan. Talán a meccs egyik legszebb támadása volt, amikor a 23. percben Lengyel László indításából Nagy Máté bombázott az encsi kapuba (2-0). A játékrész további percei sok változást nem hoztak ugyan, de a bíró mindkét oldalon két-két sárga lappal igyekezett megfékezni az egyre gyarapodó szabálytalanságokat.A második félidőben inkább Encs támadójátéka dominált, ám az 55. percben mégis a jobb szélen előre futó Szegedi Zsoltnak sikerült megszereznie a Szerencs VSE harmadik találatát. Talán a fáradtság vezérelte az egyre inkább eldurvuló futballt, amit a játékvezető további sárga lapokkal “jutalmazott” majd Rábai Gergő kiállítása után emberhátrányba került csapatunk. Néhány perc múlva Encs szépített, és ezzel kialakult a meccs végeredménye is. Szerencs – Encs: 3-1.Tóth István vezetőedző így értékelt: tartottunk Encs együttesétől, hiszen negyedik helyen állnak a bajnokságban. Az első félidővel elégedett vagyok, fegyelmezetten játszottunk, inkább nálunk volt a labda, helyzeteink is voltak és éltünk is velük. A második játékrészben fegyelmezetlenség miatt emberhátrányba kerültünk, így tíz emberrel nehezebb dolgunk volt, de sikerült kihúznunk a mérkőzés végéig. Az eredménnyel elégedett vagyok, de máskor taktikusabban, és fegyelmezettebben kell játszanunk.Az U19-es csapatunk 1-2 arányú vereséget szenvedett Encs gárdájától.