Kazsik Sándor tűzoltó százados tavaly december 1-jétől tölti be a Szerencsi Hivatásos Tűzoltóparancsnokság megbízott parancsnoki beosztását, miután elődje, Nácsa Bálint nyugdíjba vonult. Célunk, hogy a szerencsiek jobban megismerjék az új vezetőt, aki hosszú évek tapasztalatával és elhivatottsággal állt a város és a régió szolgálatába. Kazsik Sándor nemcsak szakmai múltjáról, hanem gyermekkori élményeiről, pályaválasztásáról és vezetői elképzeléseiről is mesél. Az alábbi beszélgetésben bepillantást nyerhetünk életútjába és abba, milyen tervei vannak a tűzoltóság jövőjét illetően.
Negyven év az egészségügyben: Interjú dr. Tarr Tündével
Dr. Tarr Tündét sokaknak már nem kell bemutatni, hiszen több mint 40 éve szolgálja a pácienseket bőrgyógyászként, ebből 35 évet a Szántó J. Endre Egyesített Szociális és Egészségügyi Intézetben (ESZEI). Ezen alkalomból az elmúlt időszakban kollégái és barátai köszöntötték, amit a Szerencsi Hírek egy rövid interjúval tett még emlékezetesebbé.
Ezredessé léptették elő a kapitányságvezetőt
Keresztesi Jánost sokan ismerik, hiszen már évtizedek óta vezeti a Szerencsi Rendőrkapitányságot. A Szerencsi Hírek interjúsorozatában igyekszünk olyan embereket is megszólaltatni, akiknek a munkája fontos a város életében. Keresztesi János pályafutása követendő példa, hiszen járőrként kezdett, majd kitartó munkával, tanulással és elhivatottsággal hamar vezetői pozícióba lépett. Az elmúlt időszakban léptették elő ezredessé.
Művezető a gyárban: Bárdosi Gyuláné
Ahogy olvasóink már megszokhatták folytatódik a száz éves szerencsi csokoládégyártáshoz kapcsolódó interjúsorozatunk. A mostani lapszámunkban a Bárdosi Gyulánéval (fotónkon) készített riportot olvashatják, aki a gyárban közel 35 évig dolgozott, hosszú ideig vezette a mártó-osztály műszakját.
Műszerész a gyárban: Lukács Endre
Folytatódik a száz éves szerencsi csokoládégyártáshoz kapcsolódó interjúsorozatunk, hiszen a város újkori történelme szorosan összekapcsolódik a gyárainak történetével. Sikereik fellendítették a térség gazdasági és szellemi életét, hozzájárultak a régió ipari kultúrájának meghonosodásához. A következőkben Lukács Endréről írunk, aki 38 évig volt műszerész a gyárban. Endre bácsi végtelen szerénységgel válaszolt kérdéseinkre.
A csokoládé főmérnök: Takács Zoltán
Ahogy olvasóink már megszokhatták folytatódik a száz éves szerencsi csokoládégyártáshoz kapcsolódó interjúsorozatunk, hiszen a város újkori történelme szorosan összekapcsolódik a gyárainak történetével. Takács Zoltán az elmúlt évtizedekben meghatározó szerepet töltött be a szerencsi csokoládégyár irányításában.
A szakszervezet vezetője: Drótár Ilona
Folytatódik a száz éves szerencsi csokoládégyártáshoz kapcsolódó interjúsorozatunk, hiszen a város újkori történelme szorosan összekapcsolódik a gyárainak történetével. A mostani cikkben Drótár Ilonát kérdeztük, aki több évtizeden keresztül volt a szakszervezet vezetője.
Igazgató a gyárban: Szőnyi András
Folytatódik a száz éves szerencsi csokoládégyártáshoz kapcsolódó interjúsorozatunk, hiszen a város újkori történelme szorosan összekapcsolódik a gyárainak történetével. Ezen alkalomból most Szőnyi Andrást kérdeztük, aki tíz évig volt a Nestlé szerencsi/diósgyőri gyárigazgatója.
Szállítmányozó a gyárban: Csáky István
Ahogy olvasóink már megszokhatták folytatódik a száz éves szerencsi csokoládégyártáshoz kapcsolódó interjúsorozatunk, hiszen a város újkori történelme szorosan összekapcsolódik a gyárainak történetével. Most Csáky István, a gyár egykori raktár és szállítmányozási vezetőjét kérdeztük, aki közel 40 évig dolgozott ott.
Bérszámfejtő a gyárban: Ploth Márta
Tovább folytatódik a 100 éves szerencsi csokoládégyár interjúsorozatunk, hiszen a város újkori történelme szorosan összekapcsolódik a gyárainak történetével. Sikereik fellendítették a térség gazdasági és szellemi életét, hozzájárultak a régió ipari kultúrájának meghonosodásához. A mostani alkalommal Ploth Márta, a gyár egykori bérszámfejtőjét kérdeztük, miként emlékszik vissza az ott eltöltött évekre.