Oktatás - Nevelés

Arany János születésesének kétszázadik évfordulója alkalmából interaktív kiállítás érkezett június 12-én a Bocskai István Katolikus Gimnáziumba.

A buszos kiállítás a Petőfi Irodalmi Múzeum segítségével látogatott el városunkba. A jármű belsejében Arany János balladáit, verseit és életének egy-egy eseményét is megjelenítették a falakon. A gimnázium diákjai nagy élvezettel olvasták a XIX. századi költő verseit a tárlaton.

Az esemény szervezője, a gimnázium pedagógusa Gergely Lászlóné elmondta, hogy a bemutatót eredetileg két naposra tervezték, de a nagy érdeklődésre való tekintettel csak egy napig maradhatott városunkban a kiállítás. Az interaktív tárlat célja, hogy a diákok minél több ismeretet szerezzenek Arany János életéről és munkásságáról.

Az interaktív bemutatót a gimnázium tanulói mellett a Bolyai János Katolikus Általános Iskola valamint a Rákóczi Zsigmond Református Általános Iskola 7.-es és 8.-os osztályos tanulói is megtekinthették ugyanezen a napon.

A weboldalunkon cookie-kat használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk.