Oktatás - Nevelés

Különleges vendégek érkeztek május 8-án a Szerencsi Óvoda és Bölcsőde Napsugár épületébe. A Bodrogközi tündérek azért látogattak el az apróságokhoz, hogy bemutassák Az Elveszett Tavacska című interaktív mesés oktató előadást.

Tavirózsa és Kolokán tündér vezetésével a gyerekek játékos formában ismerkedhettek meg a természet és az állatvilág érdekességeivel. Az előadás igazán magával ragadó volt, hiszen egy árnyjáték során maguk az óvodások válhattak a történet főszereplőivé.

Az esemény a közelgő madarak és fák napja alkalmából valósult meg. „Szerettük volna emlékezetessé tenni ezt a jeles napot a gyerekek számára, ezért kértük fel az Aggteleki Nemzeti Park Igazgatóságának Zempléni Tájegység Környezeti Nevelési és Ökoturisztikai csoportját, hogy látogassanak el hozzánk” – mondta Zilahiné Bittó Tímea, a Napsugár óvoda igazgató helyettese, aki hozzátette, hogy az előadás költségét az alapítványuk fedezte.