Oktatás - Nevelés

Lezárult az első félév a Rákóczi Zsigmond Református Általános iskola művészeti képzésén. A növendékek gyakorlati bemutatók keretében adtak számot tanulmányaikról, az elmúlt időszakban szerzett ismereteikről. A zene, tánc, képzőművészet és színjátszás tanszakok diákjai a két hetes időszakot jó eredménnyel zárták, mindenki teljesítette a pedagógusok által előírt követelményeket.

A 2007 óta működő, egyre népszerűbb művészeti oktatás keretében néptáncot, hangszeres zenét, képzőművészetet és drámajátékot tanulhatnak a diákok Szerencsen. A növendékek a napokban érkeztek el a 2015/2016-os oktatási esztendő első félévi eredményeinek értékeléséhez, mely során beszámolót tesznek a szeptember óta elsajátított tudásukról. Harkályné Kovács Katalin örömmel számolt be arról, hogy mindenki teljesítette az első félév követelményeit. Az intézményegység-vezető szerint mozgalmas és eredményes félévet zár a művészeti képzés. – A tanév első felében is szép eredményekkel büszkélkedhetnek a gyermekeink. Egy japán rajzversenyen hét tanuló képviselte iskolánkat, az országos református rajzversenyen pedig két kategóriában második helyezést hoztak el a diákjaink. Egy gyermek az Országos Ferenczy György Zongoraversenyen öregbítette intézményünk hírnevét, pedagógusaink pedig részt vettek az őszi kamarazenekari találkozón. Volt megyei fuvolaverseny, ahonnan szintén kiváló eredményekkel tértek haza a gyerekek. Remélem így lesz ez a második félévben is – bizakodik Harkályné Kovács Katalin, s kiemelte, hogy a diákok rendszeresen részt vesznek a város rendezvényein. – Emlékezetes a tavalyi, október 23-i műsor. Aki ott volt, láthatta, hogy mind a négy művészeti ág megjelent az előadásban: a zenészeink élő muzsikával kísérték a drámások műsorát, megjelent a tánc és a képzőművészeink készítették a műsor díszletét – hangsúlyozta az intézményegység-vezető.A művészeti képzés hallgatói számára most kezdődik az igazi megmérettetések időszaka. A félévi beszámolók után a különböző versenyekre, fesztiválokra készülnek a diákok.

A weboldalunkon cookie-kat használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk.