×

Értesítés

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/cikkek/2016/01/20160118_muveszeti_vizsgak

Oktatás - Nevelés

Lezárult az első félév a Rákóczi Zsigmond Református Általános iskola művészeti képzésén. A növendékek gyakorlati bemutatók keretében adtak számot tanulmányaikról, az elmúlt időszakban szerzett ismereteikről. A zene, tánc, képzőművészet és színjátszás tanszakok diákjai a két hetes időszakot jó eredménnyel zárták, mindenki teljesítette a pedagógusok által előírt követelményeket.

A 2007 óta működő, egyre népszerűbb művészeti oktatás keretében néptáncot, hangszeres zenét, képzőművészetet és drámajátékot tanulhatnak a diákok Szerencsen. A növendékek a napokban érkeztek el a 2015/2016-os oktatási esztendő első félévi eredményeinek értékeléséhez, mely során beszámolót tesznek a szeptember óta elsajátított tudásukról. Harkályné Kovács Katalin örömmel számolt be arról, hogy mindenki teljesítette az első félév követelményeit. Az intézményegység-vezető szerint mozgalmas és eredményes félévet zár a művészeti képzés. – A tanév első felében is szép eredményekkel büszkélkedhetnek a gyermekeink. Egy japán rajzversenyen hét tanuló képviselte iskolánkat, az országos református rajzversenyen pedig két kategóriában második helyezést hoztak el a diákjaink. Egy gyermek az Országos Ferenczy György Zongoraversenyen öregbítette intézményünk hírnevét, pedagógusaink pedig részt vettek az őszi kamarazenekari találkozón. Volt megyei fuvolaverseny, ahonnan szintén kiváló eredményekkel tértek haza a gyerekek. Remélem így lesz ez a második félévben is – bizakodik Harkályné Kovács Katalin, s kiemelte, hogy a diákok rendszeresen részt vesznek a város rendezvényein. – Emlékezetes a tavalyi, október 23-i műsor. Aki ott volt, láthatta, hogy mind a négy művészeti ág megjelent az előadásban: a zenészeink élő muzsikával kísérték a drámások műsorát, megjelent a tánc és a képzőművészeink készítették a műsor díszletét – hangsúlyozta az intézményegység-vezető.A művészeti képzés hallgatói számára most kezdődik az igazi megmérettetések időszaka. A félévi beszámolók után a különböző versenyekre, fesztiválokra készülnek a diákok.{gallery}cikkek/2016/01/20160118_muveszeti_vizsgak{/gallery}

A weboldalunkon cookie-kat használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk.