Súlyemelés

Szerencs Város Sportegyesületének súlyemelő szakosztálya 2015. április 11-én Masters Országos Bajnokságon, majd április 25–26-án, diákolimpiai versenyen vett részt.

Sportolóink mindkét eseményről értékes érmekkel tértek haza. Az eredményekről Fekete Diána edző tájékoztatta a Szerencsi Híreket. A Masters Országos Bajnokságon három sportoló képviselte városunkat. Az F35 korcsoport 53 kg-os súlycsoportjában Szűcs Anita 70 kg-os összteljesítménnyel ezüst érmet szerzett. Az M35 korcsoport 77 kg-os súlycsoportjának ezüstérmese Barna László lett 180 kg-os összteljesítménnyel.

Az M50-es korcsoportban városunk színeiben Lipkovics József lépett dobogóra, aki 85 kg-os súlycsoportban, összesen 165 kg-ot teljesítve országos bajnok lett. 2015. április 25–26. között került megrendezésre Budapesten az Országos Súlyemelő Diákolimpia, ahol hat fiatal képviselte Szerencset.

Eredményeik az alábbiakban olvashatók:Serdülő férfi, 45 kg-os súlycsoport: 4. Csipkés István (78 kg-os összteljesítmény).Serdülő férfi, 69 kg-os súlycsoport: 2. Konecsni Róbert (167 kg-os összteljesítmény).Ifjúsági, 77 kg-os súlycsoport: 2. Vasas Péter (195 kg-os összteljesítmény); 5. Nagy Tamás (142 kg-os összteljesítmény).Ifjúsági, 85 kg-os súlycsoport: 4. Herman Dávid (170 kg-os összteljesítmény)Ifjúsági, +94 kg-os súlycsoport: 3. Bárány Gergő (226 kg-os összteljesítmény)

A weboldalunkon cookie-kat használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk.