A jelenlegi adatok szerint a fenyegetéssel országszerte több mint 240 iskola érintett. Valamennyi intézménynél rendőri jelenlétet biztosítanak. Az eddig átvizsgált épületekben a kutatás során robbanószert, vagy robbantásra alkalmas eszközt nem találtak. Az oktatás folytatásáról, illetve a tanulók hazaküldéséről az intézmények saját hatáskörben döntenek – adott tájékoztatást a police.hu
Frissítve 12.30: A Bolyai János Katolikus Általános iskola nem érintett!
Frissítve 12.02: Bocskai István Katolikus Gimnázium és Technikum nem érintett!
Frissítve 11.30: Szerencsi Rákóczi Zsigmond Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Óvoda eddig nem érintett. Az iskola tájékoztatása szerint fenyegető emailt nem kaptak.
Frissítve 11.24: Miskolc érintett!
A jelenlegi adatok szerint a fenyegetéssel országszerte több mint 240 iskola érintett. Valamennyi intézménynél rendőri jelenlétet biztosítanak. Az eddig átvizsgált épületekben a kutatás során robbanószert, vagy robbantásra alkalmas eszközt nem találtak. Az oktatás folytatásáról, illetve a tanulók hazaküldéséről az intézmények saját hatáskörben döntenek – adott tájékoztatást a rendőrség!
Fotó: police.hu
Valószínűleg egy helyről származó, hasonló tartalmú elektronikus levél érkezett több oktatási intézménybe 2025. január 23-án reggel. Ezzel kapcsolatban a rendőrség minden szükséges intézkedést megtesz. Kérik, aki ilyen küldeményt kap, értesítse a hatóságot, és a rendőrség utasításai szerint járjon el.