×

Értesítés

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/cikkek/2018/November/20181130_bocskai

Oktatás - Nevelés

A Bocskai István Katolikus Gimnázium diákjai kimagasló eredményeket értek el két, a közelmúltban rendezett megyei idegennyelvi versenyen.

Évek óta töretlen lelkesedéssel készülünk a miskolci Jedlik Ányos Tudományos Ismeretterjesztő Társaság által megszervezett versenyekre, ahol B-A-Z megye 14-19 éves tanulói mérhetik össze tudásukat. A Jedlik Ányos szavalóverseny idén jubilált, 10. születésnapját ünnepelte.

Angol, német, francia, olasz és orosz nyelven előadott költeménnyel lehetett indulni a versenyen. Ennek kapcsán a versenyszellemű diákjaink Ács Kincső, 10. A osztályos, és Halász Ivett, 10. H osztályos lányaink gondoltak egy merészet, és felkészítő tanáruk javaslatára az angol mellett, olasz nyelvből is porondra léptek az idén. Kincső angolból döntős lett, olaszból pedig a dobogó 3. fokára léphetett fel. Ivett olaszból döntős lett, angolból pedig megszerezte a 3. helyet a nívós versenyen.

A dr. Gárdus János nevét viselő angol verseny két fordulóból állt, ahol a tanulóink több nyelvi készségben is megmutathatták jártasságukat: írásbeli feladatsor, magnóhallgatás, és vita váltották egymást . Döntőbe jutott három diákunk: Ács Kincső 10. A, Takács Hanga 10. H és Szabó Luca 10. H osztályosok. Kincső 6., Luca 7., Hanga pedig a 8. helyen végzett a megmérettetésen.

Gratulálunk és büszkék vagyunk a diákjainkra!

Jurák Józsefné felkészítő tanár

{gallery}cikkek/2018/November/20181130_bocskai{/gallery}

A weboldalunkon cookie-kat használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk.