A kétszeres Magyar Brands és Business Superbrands díjas Daniella Villamosság számára mindig is kulcskérdés volt mások segítése. A cég fennállásának 30 éve alatt rengeteget jótékonykodott, idén pedig útjára indította saját, Talentum névre keresztelt alapítványát.
A Daniella Villamosság Talentum Alapítványának célja, hogy hazánkban és nemzetközi tekintetben egyaránt támogassa a műszaki szakmai területeken folyó oktatási, kutatás és fejlesztési tevékenységeket. Lehetőséget ad a tudástranszfer létrejöttére a műszaki képzésben résztvevők, oktatók és együttműködők, valamint az e területen már működő cégek számára, ennek köszönhetően a piaci ismeretek, technológiai innovációk, környezettudatos és modern megoldások megismerésére és elsajátítására teremt lehetőséget.
„A Talentum Alapítvány létrehozása egy hosszútávú gondolkodásmód első lépése a Daniella Villamosság életében. Ez a reform jellegű együttműködés nem csak a Tiszaújvárosi Brassai Sámuel Technikum és Szakképző Iskola életében nagy dolog, hanem a Daniella Villamosság 30 éves fennállásának is egy fontos mérföldköve. Ezzel a CSR tevékenységgel nagy szerepet fogunk vállalunk a jövő villamossági szakembereinek képzésében és támogatásában” – emelte ki Nagy Tamás, a Daniella Villamosság marketing és kommunikációs vezetője.
Mentorprogram a jövő szakembereinek
Az alapítvány céljainak megvalósítása érdekében egy együttműködési megállapodás aláírására került sor június 2-án, a Szerencsi SzC Tiszaújvárosi Brassai Sámuel Technikum és Szakképző Iskola és a Daniella Kft. Talentum Alapítványa között. Az együttműködésnek köszönhetően a jövő szakemberei megismerhetik a gyakorlati feladatok megvalósításához felhasználható termékeket, az új villamosipari technológiákat, valamint bepillantást nyerhetnek a termékbeszerzés folyamatába és alapelveibe.
(Balról jobbra: Bukta Márta, Jakab Péter, Dr. Fülöp György és Nagy Tamás. Fotó: magánarchívum)
A mai napon aláírt együttműködési megállapodásban benne van minden olyan fontos elem, ami a Szakképzés 4.0 stratégia is célul tűzött ki: a megújult szakképzés küldetése, hogy eltérő helyzetüktől és karrierterveiktől függetlenül minden fiatalnak lehetőséget kínáljon. Ezért is külön öröm a Szerencsi Szakképzési Centrumnak, hogy egyik iskolájukat választotta a Daniella Alapítvány együttműködő partnernek, hiszen a célunk közös: nem azt tanítani a diákoknak, amit mi tudunk, hanem azt, amire a jövőben szükségük lesz." – mondta Bukta Márta, a Szerencsi Szakképzési Centrum Főigazgatója.
A mecénás nagyvállalat
A program sikeressége érdekében az SzSzC által biztosított magas színvonalú elméleti képzés mellett a Daniella Villamosság Talentum Alapítvány - a gyakorlati ismeretek átadását elősegítve - bemutató tanteremet alakít ki, szemléltető táblákat és eszközöket biztosít, a tudástranszfer megvalósítása érdekében pedig szakmai előadásokat tart az SzSzC képzőközpontjában. Továbbá a családi vállalkozásból induló nagyvállalat mecénás szerepet is betölt az együttműködés során, hiszen ösztöndíjak formájában pénzügyi támogatást nyújt majd a jövő legkiválóbb szakemberei részére a tehetséggondozó programján belül.
„Az együttműködési megállapodás hivatalos és ünnepélyes aláírása jelentős mérföldkőnek számít mind a Szerencsi SzC Tiszaújvárosi Brassai Sámuel Technikum és Szakképző Iskola, mind pedig a Daniella Kft. életében. A Brassai egy dinamikusan fejlődő szakképző iskola, mely néhány év alatt a duplájára növekedett innovatív, családbarát szemlélete segítségével.
A Daniella Kft a gazdasági életben ér el hasonló sikereket. Bízunk benne, sőt tudjuk, hogy ez a teljesen újszerű együttműködés katalitikus hatású lesz és mindkét fél eredményeit megsokszorozza”- tette hozzá Jakab Dénes, a Tiszaújvárosi Brassai Sámuel Technikum és Szakképző Iskola Igazgatója.
A villamossági szektorban egyedülálló kezdeményezés ünnepélyes bejelentését Dr. Fülöp György, Tiszaújváros polgármestere is megtisztelte jelenlétével.
Egyedülálló kezdeményezés a villamossági iparban
„Egy település számára az egyik legfontosabb versenyképességi tényező, hogy milyen oktatási adottságai vannak. Tiszaújváros estében pedig különösen fontos, hogy a szakképzés magas színvonalú, a kor kihívásainak megfelelő, a fiatalokat a jövő kihívásaira felkészítő legyen. Egy együttműködés akkor jó, ha hosszú távú és mindként fél számára előnyöket biztosító. Ilyen az Önkormányzat és a Tiszaújvárosi Brassai Sámuel Technikum és Szakképző Iskola kapcsolata és meggyőződésem, hogy ilyen lesz a mai napon aláírt új együttműködés is, amely az iskola és a Daniella Kft. Talentum Alapítvány között jön létre.” – emelte ki Dr. Fülöp György.
Dr. Koncz Zsófia országgyűlési képviselő egyéb hivatalos elfoglaltsága miatt személyesen nem tudott megjelenni az eseményen, de örömét fejezte ki, hogy a Talentum Alapítvány a térség szakképző intézményét támogatja. A villamossági iparágban hasonló jellegű kezdeményezésre idáig még nem volt példa. A tervek szerint a tiszaújvárosi eseményt követően az SzSzC és a Daniella Kft. együttműködése országos szintre emelkedik.
A Daniella Kft.-ről röviden:
A Daniella Kft. hazánk piacvezető villamossági kereskedő cége. A családi tulajdonban lévő magyar vállalkozás villamossági anyagok kis- és nagykereskedelmével foglalkozik, a villamossági termékek teljes spektrumát kínálja ügyfeleinek. A cég mottója és küldetése, ami köré termék- és szolgáltatásportfolióját kialakította: „az elektromos világ szolgálatában”.
A 31 telephelyből álló szaküzlethálózat mellett B2B és B2C webáruházzal biztosítják vevőik kiszolgálását. A rendelkezésre álló közel 3 milliárd Ft összértékű készletállományból a legtöbb igényt másnapra teljesítik, míg a polcon nem tartott termékeket is a lehető leghamarabb szerzik be több száz beszállítóból álló kapcsolatrendszerük működtetésével. 2021-től a hazai villamossági piac legmodernebb, robotizált raktárrendszerrel ellátott 12.000 nm-es logisztikai központjából teljesítik vásárlóik igényeit.
A cég 2020-ban 3,6 milliárd Ft-os sikeres kötvénykibocsátást hajtott végre.
A cég export tevékenységet is folytat Romániában, saját leányvállalatukon, a Dominant Electric S.R.L.-en keresztül, továbbá más országokban is a helyi kereskedő partnerek közreműködésével. A cég tagja a FEGIME-nek, amely egy villamossági termékeket forgalmazó, családi vállalkozásokat tömörítő beszerzési társaság.
A Daniella Villamosság alapító tagja a 2007-ben megalakult FEGIME Hungary Kft.-nek, mely magyar családi vállalkozások közreműködésével kapcsolódik nemzetközi tagcégek láncolatához, az európai szakmai elit vérkeringésébe.
A Daniella Villamosság 2019-ben, 2020-ban és 2021-ben is elnyerte a MagyarBrands díjat a Kiváló Üzleti Márka kategóriában, 2022-ben pedig Business Superbrands elismeréssel tüntették ki.
1992-es megalapításakor a cégnél mindössze 4 fő dolgozott, mára azonban stabil és megbízható működésének, valamint partnerei szolgálatába állított szakértői hátterének köszönhetően egy közel 400 fős vállalattá nőtte ki magát, ezzel Magyarország villamossági piacának vezető nagykereskedőjévé vált, és a hazai nagyvállalatok körébe léphetett.